Jak zkvalitnit spánek, když máme alergii na roztoče?

Roztoči, lidským okem neviditelné potvůrky, jsou častými nežádoucími společníky v našich postelích. Dokáží nám přivodit různé nepříjemné potíže, jako je kýchání, astmatický kašel, vodnatá rýma, ucpaný nos, vyrážka, svědění a slzení očí.

Poznáváte se v některých potížích? Ano?  

Tyto potvůrky se živí naší odumřelou kůží a velmi rychle se množí. Proto je třeba co nejvíce eliminovat z našich postelí tyto kožní šupinky a vyvarovat se chybky, které se v rámci dokonale uklizené domácnosti nevědomky dopouštíme. Tou chybou je ustlat postel hned po probuzení. Ano, ustlaná postel vypadá hezky, zvlášť pokud ji ještě zkrášlíme přehozem.  A co je na tom špatně? Pokud matraci okamžitě zasteleme, zabráníme tím odvětrání vlhkosti, která se v matraci mohla shromáždit během noci. Vlhkost v matraci může vést k množení bakterií a plísní, a to si nepřejeme.

Tito nežádoucí společníci nemají rádi chlad, proto je nutné místnost, ve které spíme, pravidelně větrat a udržovat v ní sucho a nižší teplotu. Důležité také je, vybrat si správnou matraci a kvalitní lůžkoviny. Co se týče výplně polštáře a peřiny, pro alergiky je vhodnější syntetická výplň než třeba peří. Je zvykem povlečení měnit 1x za 14 dní, pokud jsme však alergici, můžeme zvážit, jestli pro nás není vhodnější převlékat povlečení jednou týdně.

Jak vybrat správnou matraci pro alergika?

Nejvhodnější matrace je latexová a pěnová, jejichž složení a struktura neumožňuje roztočům přežít. Další možností je matrace s kokosovým vláknem, která má přirozené antimikrobiální účinky. Kokosová vlákna jsou vyrobená z lusku kokosu a zabraňují nadměrnému pocení.

 

Jak vybrat kvalitní lůžkoviny pro alergika?

Je důležité, aby bylo vybrané lůžkoviny snesly praní a žehlení na vysokou teplotu, což je především bavlněné povlečení. V současné době je naprosto úžasný výběr na trhu s povlečením.

 

Povlečení si můžeme vybrat:

* čistě bavlněné – nejvhodnější, snese vysoké teploty praní i žehlení

* krepové – upravená bavlněná látka, střídají se pruhy jemné a zvrásněné – můj favorit, nemusí se žehlit 😊

* flanelové – hřejivé vlastnosti oceníte především během chladných nocí

* s mikrovláknem – je sice z polyesteru, ale roztoči v něm nemají šanci. Jemné jako hedvábí

* s bambusovým vláknem – rychle schne a roztoči nemají bambus rádi.

 

Vybírat bychom měli především podle vlastností, jaké má povlečení mít, až poté se ohlížet na to, jaký se nám líbí vzor.

Inspiroval Vás článek k pořízení nového povlečení nebo matrace?

Krásné povlečení si můžeme pořídit u českých výrobců BES Petrovice nebo PovlečemeVás. Kvalitní matraci zase pořídíme v Maxi-postele.

Další články:

Sledujte mě na sítích