Jak vypěstovat vodní meloun na vlastní zahrádce?
Část 1.
Určitě znáš heslo: Co Čech, to zahrádkář nebo kutil. Nejsem expert ani vyloženě zahrádkář (takže omluv neodborné výrazy a terminologii), ale baví mě mimo jiné i práce na zahrádce a vypěstovat si vlastní vodní meloun, to byla výzva. A to nejen proto, že nebydlím na jižní Moravě, kde se melounům docela daří.
Protože bydlím na Malé Hané, tak se okolí moc netvářilo na to, že by se mi mohlo podařit, aby tu meloun vyrostl, dozrál a byl chutnější než koupený. Zpočátku to vypadalo, že mají pravdu, že není šance, aby zde vodní meloun vyrostl a dozrál.
První rok, kdy jsem se o vypěstování vodního melounu pokusila, nedopadl nijak dobře. Koupila jsem sazenice vodních melounů, zasadila na docela dobré místo a čekala, jak porostou. Sazenice krásně rostla, začala kvést a dokonce se květy proměnily v maličkaté plody. Bohužel jsem nečekala, že mi plody sežerou mravenci. Takže první rok se nepodařilo.
Ale jak vidíš na úvodním obrázku, tak jsem to nevzdala a druhý rok jsem to zkusila znovu. I tentokrát se mravenci a slimáci činili a uchránila jsem před nimi pouze jeden plod, který zdárně dozrál a pod „odborným“ dohledem papouška Míšu byl rozkrojen a s uspokojením jsem zjistila, že nejenže vyrostl, ale je i zralý.
Druhý pokus o pěstování vodních melounů byl úspěšnější, ale pořád to nebylo ono. Takže jsem přes zimu přemýšlela, jak vyzrát na mravence, slimáky a jak dosáhnout většího výnosu ze sazeniček melounů.
Třetí rok se mi to konečně podařilo, jak vidíš na úvodní fotce. A jestli Tě zajímá jak, tak číhej na další část příběhu.